Keith Knight wydał drugą kolekcję swoich (th) komiksów atramentowych. Tam, gdzie kronicles K są wielosanelowe i zazwyczaj biograficzne, (th) atrament znacznie bardziej przypomina kreskówki redakcyjne. Są to pojedyncze panele, które bezpośrednio rozwiązują kwestie polityczne. I są cholernie zabawni!

Materiał, w którym czujemy się jeszcze bezpieczniej? jest zazwyczaj surowy, ale nie mogę kłócić się z wymieszonymi punktami i gniewem, który wyraża. Wątpię, czy którykolwiek z kreskówek przekonałby kogoś, kto się nie zgodził; Zamiast tego są to krzyki rajdowe, co denerwuje się tym, że USA są zaangażowani w niesprawiedliwą, niekompletną wojnę, na przykład o wiele więcej amunicji.

Panele idą prosto po ciało, mające na celu głęboką ranę, jak gdy bezdomny weterynarz wojenny jest przechodzący na ulicę, nawet nie widać. Knight zazwyczaj bezpośrednio odnosi się do rasizmu kraju. Nawet jeśli nie jest to jego wyraźny temat, zwykle nie widzisz pasków z tak wieloma czarnymi postaciami gdzie indziej, sytuacja, która subtelnie wskazuje, jak bardzo jest wybielona na stronie komiksu. W niektórych przypadkach nie rozumiem odniesień, uczucia, którego zwykle nie dostaję w komiksach, ale to kolejny wskaźnik mojego uprzywilejowanego punktu widzenia.

Obrazy są potężne i zazwyczaj są zobowiązane, aby to zrobić. To nie jest jeden z tych „po prostu przeczytaj słowa, obrazy są zbędne” paski redakcyjne. Rycerz stał się dość utalentowanym rysownikiem, a jego dziecinny chichot Bush sprawia, że gwałtowna głupota prezydenta jest o wiele bardziej niewygodna.

Inne kwestie zajmujące się oszustwem wyborczym, zwiększenie desperacji sytuacji w Iraku, rasizm urzędników państwowych, media i korporacje oraz osobliwości czarnej kultury. Ta książka prawdopodobnie brzmi jak szaleństwo, ale okazało się, że otwiera się oczy i jest o wiele więcej beztroskiego materiału. Na przykład…

Więcej informacji jest dostępnych na stronie Knight. (Wydawca zaoferował bezpłatną kopię tej recenzji.)

Udostępnij to:
Świergot
Facebook
Tumblr

Powiązane posty:

Zbyt mały, aby upaść: (th) atrament Anthology the płodny Keith Knight, oprócz jego codziennego komiksu i cotygodniowego panelu komiksowego, przedstawia także komiks w stylu redakcyjnym na temat polityki i bieżących wydarzeń zatytułowanych (th) atrament. Zbyt małe, aby upaść, jest trzeci (th) kolekcja atramentu, po czerwonym, białym, czarnym i niebieskim i czy czujemy się jeszcze bezpieczniej?,…

Program telewizyjny Keitha Knighta ma datę premiery, Trailerthe będzie program telewizyjny oparty na życiu i pracy rysownika Keitha Knighta, którego kreskówki podziwiałem przez długi czas. Jego najlepszym dziełem, IMO, jest K Kronik, ale miał także znacznie bardziej konwencjonalny komiks gazetowy, The Knight Life i The Redaktorial Style (Th) atrament.…

Keith Knight on Complete K Kronicles (ten wywiad został pierwotnie opublikowany w PIQ #4, lipiec 2008.) Jeśli nie jest najtrudniejszym człowiekiem w komiksach, z pewnością jedna z dziesięciu najlepszych Keitha Knighta. Jest deweloperem K Chronicles, wielokrotnie nagradzanego cotygodniowego komiksu Harvey i Glypha, a także cotygodniowej kreskówki redakcyjnej (th).