Recenzja KC Carlson i Ed Sizemore

[Notatka z KC: Kiedy Johanna poprosił mnie o przejrzenie nowego Batmana: Gotham Knight Animated DVD, nie zajęło mi dużo czasu, aby zdać sobie sprawę, że byłem nad głową. Chociaż historia amerykańskiej animacji jest moim hobby, mam tylko bardzo ograniczony zakres tego, co dzieje się w szybko rozwijającym się świecie anime. Niestety, z wyjątkiem końcowych raportów kredytowych DVD, utalentowani reżyserzy i studia animacji, które są tak ogromną częścią tego filmu, nie są omawiane w opakowaniu, ani w materiałach reklamowych, które zostały zawarte w tej wersji. Zamiast tego skup się na scenarzystach, z których wielu ma połączenia komiksowe lub kreskówkowe oraz talent głosowy.

Wiedząc, że dedykowana manga i anime obserwatorzy komiksów Warto przeczytać, oczekują, że zrobimy znacznie więcej niż pobieżny przegląd tego niezbędnego projektu, szybko zwróciłem się do naszego lokalnego eksperta od anime, Eda Sizemore, aby pomóc mi w informacjach dotyczących tej części DVD . Ed, będąc Edem, wykraczał poza wezwanie odpowiedzialności i napisał pełną recenzję, która pojawia się tutaj w całości. Sprawdź ze mną na końcu notatki na temat amerykańskich twórców, dodatkowych kredytów i informacji o dodatkach DVD. Teraz oto ed.]

Podobnie jak Animatrix, który rozszerzył świat filmów Matrix poprzez japońską animację, Batman: Gotham Knight pozwala firmom anime na wizualne interpretację Batmana. DC Comics zatrudniło cztery wiodące studia anime, aby animowało sześć pięter napisanych przez obecnych i byłych pisarzy Batmana. Chodzi o to, aby skorzystać z szablonu projektowego stworzonego w Batmanie, który zaczyna się od odniesienia do tego, jak wygląda Gotham i jakie postacie mogą uwzględnić w swoich opowieściach. Oczekuje się, że wydarzenia z tych sześciu opowieści będą miały miejsce między początkiem Batman a Mrocznym Rycerzem.

Pierwszy segment „Czy I I Got A Story for You”, wykonuje Studio 4 ° C. Są jednym z nowszych studiów, ale wyrobili sobie markę, dążąc do eksperymentalnej krawędzi anime. Najbardziej znane są z dwóch filmu Anthology Series Genius Party i adaptacji filmowej Tekkonkinkreet. W rzeczywistości ta historia wykorzystuje styl animacji i dyrektor Tekkonkinkreet w przedstawieniu naszego pierwszego spojrzenia na anime wizję Batmana.

Nie jestem fanem tego stylu animacji. Myślę, że postacie i tło wyglądają płasko. Ten segment jest najbardziej pochodną w swojej historii, ale wiele oryginalnych w ponownym wprowadzeniu Batmana. Historia jest podobna do odcinka Batmana: animowanego serialu, „Legends of the Dark Knight”, w którym troje dzieci opowiada o swoich spotkaniach z Batmanem oraz o tym, jak to ukształtowało ich zrozumienie, kim i kim on jest. Batman i wroga wpadają w swoje spotkanie, a czwarty dzieciak może tworzyć własne wrażenia. Studio 4 ° C opiera się na japońskich oprawach ludowych i archetypach anime w pierwszych trzech przedstawieniach. „Prawdziwy” Batman na końcu opiera się na Mrocznym Knight Franka Millera.

Drugi segment, „Crossfire”, odbywa się przez produkcję I.G. To moje ulubione studio anime, najbardziej znane z animacji wszystkich wcieleń Ghost in the Shell, a także oferowania segmentów animacji w filmach Kill Bill. Tutaj styl jest podobny do serialu Ghost in the Shell, który działa dobrze dla historii. Ten dynamiczny odcinek dotyczy dwóch gliniarzy, którzy dosłownie zostają złapani w ogniu krzyżowym między rywalizującymi szefami gangów, a Batman dotyczy ich ratowania. Są wielkie ujęcia Arkham i gett Gotham. Batman przypomniał mi tutaj rysunki Jima Lee, ale z dłuższą peleryną.

Trzeci segment „Test terenowy” jest wykonywany przez Bee Train Production Inc. To studio wykonało wszystkie prace animacyjne dla serii .hack, a także pokazów noir i madlax. Podoba mi się ich wybory animacji; Tutaj są rozsądne z Jet Black Shadows, aby nadać utwór dobry nastrój. Studio postanowiło również zaprojektować własną wersję kostiumu Batmana. Ma gładsze powierzchnie geometryczne i chciał mnie jak w stylu art deco nietoperza. W tej historii Batman wypróbowuje nowy system Force Field, który sprawiłby, że byłby kuloodporny, ale ma nieprzewidziane skutki uboczne. Zakończenie jest trochę oczywiste, ale nadal jest przyjemne. Jest to również moralnie niejednoznaczne podejście do Batmana i jego stopu, aby poradzić sobie z przestępczością w Gotham.

Czwarty segment „In Darkness Mwells” jest wykonywany przez Madhouse. Są jednym z znacznie bardziej płodnych studiów, którzy wykonali animację dla programów takich jak Death Note, Cardcaptor Sakura, Nana, Beck, Trigun, Reign i mnóstwo innych. Amerykańscy czytelnicy komiksów poznają ich wielu do animowania obu filmów z kreskówek Hellboy. Używają garnituru Batmana z Batman, z dwoma stylami animacji. Nad ziemią styl jest rozsądny z ciężkimi cieniami; Pod ziemią ożywia sztuka Mignoli. W rzeczywistości sceny kanalizacyjne są bliżej stylu komiksów Hellboya niż kreskówki Hellboy. W tej winiecie Batman musi uratować kardynała O’Fallonnullnull