Hard Out Hard jest trudny do zrobienia, ale pokazując silną wizję artystyczną na ciałach i Supreme: Blue Rose, Tula Lotay sprawia, że wygląda na tak łatwe.

Przy produkowaniu większej liczby komiksów w druku i online niż kiedykolwiek wcześniej, jest trudniej niż kiedykolwiek, aby utalentowani, młodzi twórcy włamali się do zabawnej książki Biz. W tym roku powstał wielu wspaniałych nowych pisarzy i artystów, którzy starają się zgłosić roszczenie jako kolejne wielkie imię do obejrzenia w komiksach, co sprawiło, że nasze prace tutaj w Broken Frontier są trudniejsze, przy wyborze naszej nagrody Talent Breakout Talent za 2014.

W tym roku jedna nazwa wyróżniała się ponad resztę pola dzięki silnej wizji artystycznej i wzorowych kotletach opowiadania historii. Tula Lotay udowodniła, że wszechstronny, ale charakterystyczny styl może zwrócić uwagę na książki takie jak ciała Vertigo i Supreme: Blue Rose.

Chociaż rekrutowany jako jeden członek kadry artystów nagradzanych przez SI Spencera BF BF Limited Series, wyjątkowy kreatywny głos LOTAY był idealnym dopasowaniem do dystopijnego, niemal rozwijającego się Londynu, w tajemnicy morderstwa Spencer. Zdolność Lotay do połączenia cudownego poczucia nostalgii dzięki nowoczesnym technikom opowiadania historii pozwala jej pracy z łatwością przekraczanie granic gatunku.

W Supreme: Blue Rose, to jej wykwintne poczucie czasu i zdolności do wywoływania emocji i atmosfery dzięki jej artystycznym wyborom, które naprawdę powodują ponowne wyobrażenie Warrena Ellisa analogu Supermana Roba Liefelda do życia. Bez jej unikalnego tonu wizualnego i talentu do dostosowywania jej stylu do potrzeb historii, Supreme: Blue Rose staje się kolejną postmodernistyczną, zdekonstruowaną bajką superbohatera.

To zaangażowanie w obsługę historii za pomocą rzemiosła, wyróżniającego się i stylu stawiają Lotay na szczycie jako nasz pierwszy wybór talentów o przełomie w 2014 roku.

Gratulacje, Pani Lotay… Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co czeka na 2015 rok!

Przegląd Broken Frontier Awards 2014